Отборът на Севиля надигра шампионите от Барселона с 3:1 в първия мач за Суперкупата на Испания. Андалусийците успяха да обърнат резултат от 0:1 до 3:1 и имат шанс да грабнат трофея. Шведският нападател на Барселона Златан Ибрахимович откри резултата в 21-ата минута след асистенция на Максуел, но през втората част Севиля се разигра и в последния половин час на срещата обърна нещата в своя полза. Първо Луиш Фабиано в 62-ата минута изравни след перфектен пас на Чигарини и преодоля неопитния вратар на гостите Мино, мушкайки топката през краката на вратаря. Дойде времето и на Кануте, който на два пъти в 73-ата и 83-ата минута прониза мрежата на каталунците и направи резултата 3:1. Реваншът е след седмица на "Камп Ноу", а Барселона трябва да стопи пасив от два гола. Вести.бг