Вердер Бремен отбеляза три пъти в рамките на 18 минути, за да победи Сампдория с 3:1 в първия мач между тимовете от плейофа им за Шампионската лига. Клеменс Фриц с невереятен удар отбеляза в 51-та минута, преди Торстен Фрингс да отбележи от дузпа в 67-та, а Клаудио Писаро да добави третото попадение за клуба от Бундеслигата. Италианците успяха да върнат един гол, след като Джампаоло Пацини отбеляза в 90-та минута. В другите срещи от плейофите за Шампионската лига Апоел Тел Авив излязоха също една крачка напред, след победа с 3:2 срещу австрийците Залцбург, докато Андерлехт завърши на равно 2:2 срещу Партизан Белград. Швейцарските шампиони Базел победиха молдовския тим Шериф Тираспол с 1:0, благодарение на гола на Валентин Стокер, а Брага надделя над Севиля със същия резултат в Португалия. БГНЕС