Отборът на Дебрецен победи съвсем заслужено Литекс с 2:0 в първия мач от плейофите за влизане в Лига Европа и взе солидна преднина преди реванша в Ловеч. Дебрецен продължи да е "черна котка" за българските отбори и след като отстрани Левски от Шампионската лига през миналата година, сега и Литекс усети силата на унгарския шампион. Головете за Дебрецен вкараха Кулибали в 22-та минута и Ласко в 33-та. Литекс завърши мача с десет души след червен картон на Барт в 70-та минута. Капитанът на ловчанлии Ивелин Попов не бе в състава, след като бе на проби в Блекбърн. Петър Занев вдигна температура и остана резерва, което бе друг проблем за старши треньора на ловчанлии Петко Петков. Мачът започна в двуостро темпо като и двата тима имаха шансове за гол, но първи се възползваха от своите положения унгарците. В 22-та минута Кулибали се пребори с двама играчи на Литекс, след което получи топката и реализира за 1:0. Литекс отговори с удар на Берберович, който бе спасен от Малинаускас. Веднага след това, в 33-та минута, Дебрецен нанесе втория си удар. Цвиткович центрира от корнер и Ласко с глава се разписа. При този гол още веднъж си пролича слабостта на Литекс при центрирани високи топки в наказателното поле. Двата отбора си размениха по няколко положения до почивката, но все пак нов гол не последва. Второто полувреме започна с два пропуска на Том. В първия случай той шутира силно в тялото на вратаря, а във втория ударът му бе слаб и бе уловен от Малинаускас. Стигна се и до 70-та минута, когато за втори жълт картон бе изгонен Барт. Това съвсем намали шансовете на ловчанлии за гол и единствено Светльо Тодоров в края на мача затрудни Малинаускас, принуждавайки го да избива в корнер. /БГНЕС