Отборът на Кайзерслаутерн победи с 3:1 като гост Кьолн в мач от първия кръг на Бундеслигата, а българският нападател на "лаутерите" Илиян Мицански остана резерва и не влезе в игра. Срещата започна зле за Кьолн, които останаха с десет души още във 2-та минута след червен картон на Мухамад. Независимо от това, домакините поведоха. Резултатът в срещата откри друг познат на българската публика играч - бившият нападател на Литекс Миливое Новакович. Той даде преднина на Кьолн в 8-та минута. Лакич обаче изравни резултата в 70-та минута и вкара още едно попадение в 84-та минута, за да изведе напред в резултата новака в Бундеслигата. Третият гол за гостите бе дело на Иличевич. В друг мач от кръга Хофенхайм разби у дома Вердер в с 4:1. Гостите започнаха добре и още в 3-та минута Торстен Фрингс се разписа от дузпа. От 20-та до 37-та минута обаче домакините вкараха цели четири гола. Точни бяха Ба, Млапа, Ибишевич и Салихович. Хановер победи с 2:1 Айнтрахт като домакин. Рауш откри в 21-та минута, преди Кьолер да направи 1:1 в 27-та. Йа вкара победния гол за домакините в 75-та минута. Фрайбург загуби от Санкт Паули с 1:3 като домакин. Сисе изведе Фрайбург напред в резултата, но голове в последните десет минути на Бол, Сукута-Пасу и Бартелс донесоха победата на гостите. Отборите на Борусия Мьонхенгладбах и Нюрнберг завършиха 1:1. За домакините от Борусия точен бе Идрису, докато за гостите попадението вкара Хегелер. По-късно днес играят Хамбургер и Шалке. /БГНЕС