Арсенал разби новака във Висшата лига Блекпул, побеждавайки го с разгромното 6:0 в мач от 2-ия кръг на английското първенство, игран на стадион "Емирейтс" в Лондон. С хеттрик за Арсенал се отчете младият Тио Уолкът, който се разписа в 13-та, 39-та и 58-та минути. По един гол за лондончани вкараха Чамак, Диаби и Аршавин, който се разписа от дузпа. За гостите, които в предишния кръг разбиха с 4:0 като гости Уигън, титуляр излезе бившият играч на ЦСКА Елиот Гранден, но дори той не успя да помогне на тима си да се спаси от разгрома. Мартин Петров игра 88 минути при успеха на Болтън като гост над Уест Хям с 3:1. Българският национал бе заменен от Блейк. Два гола за Болтън вкара Елмандер, а третият бе автогол, дело на Матю Ъпсън. Евертън продължава да няма успех в шампионата след ново равенство - 1:1 с Уулвс. Кейхил даде преднина на домакините в началото, но Ибанкс-Блейк донесе точката на гостите с гол в 75-та минута. Тотнъм пребори Стоук като гост с 2:1. Гарет Бейл вкара два гола за гостите в 20-та и 30-та минута, а между неговите попадения се разписа Фулър от Стоук. Питър Одемвинге пък дебютира с гол за новия си тим Уест Бромич, който се оказа и победен в срещата със Съндърланд, спечелена с 1:0. Бирмингам победи с 2:1 Блекбърн след два гола на Крейг Гарднър. За гостите точен бе Н'зонзи. /БГНЕС