Отборът на Сливен победи с минималното 1:0 Академик София в мач от четвъртия кръг на "А" група, игран на стадион "Славия" в столицата. На трибуните на стадиона бе и новият наставник на ЦСКА Гьоре Йовановски. Срещата започна оспорвано, като и двата тима играеха с мисълта да вкарат гол. В 15-та минута Редовски навлезе добре в наказателното поле на Сливен, но вместо да подаде, стреля неточно в аут. Сливен обаче не пропусна своя шанс и откри резултата в 22-та минута. Миранда напредна добре в наказателното поле на домакините и подаде към намиращия се в отлична позиция Диян Христов, за когото не бе трудно да направи 1:0 на празна врата. До почивката имаше още няколко добри положения за гол пред двете врати, но през второто полувреме качеството на играта падна. Логично до края на срещата нов гол не падна и тя приключи с минимален успех на Сливен. В друг мач от кръга Берое победи у дома Монтана с 2:1. Резултата откри в 14-та минута Петър Димитров, който се разписа със силен удар под гредата. Две минути по-късно стана 2:0 за домакините. Димитров и Златинов комбинираха добре и последният се разписа във вратата на гостите. В 70-та минута Миро Иванов върна едно попадение след удар, който рикошира в гредата преди да влезе в мрежата на Скорчев. /БГНЕС