Аржентина постигна класическа победа с 3:0 над тима на Мексико във втора полуфинална среща от южноамериканското футболно първенство Копа Америка, играна пред 41 000 зрители на стадион Полидепортиво Качамай в Пуерто Ордас. Във финалната среща на турнира гаучосите ще спорят за трофея с отбора на Бразилия, който надви Уругвай в първия полуфинален двубой след изпълнение на дузпи. Така двата отбора ще играят в понеделник от 00:05 часа в повторение на финала от последното издание на турнира в Перу, когато кариоките надделяха след изпълнение на дузпи. Първото сериозно положение за гол се откри пред Хавиер Санети в 12-та минута, когато защитникът излезе очи в очи с Освалдо Санчес, но отправи слаб шут. Три минути след това Рафаел Маркес пробва късмета си от пряк-свободен удар, но топката мина на сантиметри над напречната греда. В 23-та минута пробив на Карлос Тевес завърши със силен шут, който профуча покрай вратата. Полузащитникът на ацтеките Андрес Гуардадо бе на косъм от гола в 35-та минута, когато навърза двама защитници и нацели страничната греда. Три минути преди края на първото полувреме добро взаимодействие между Рикелме и Тевес, завърши с удар на последния, спасен от Санчес. Две минути по-късно Аржентина откри резултата, след като Габриел Хайнце се оказа най-съобразителен в наказателното поле и засече центриране на Рикелме от пряк-свободен удар - 0:1. Пет минути след почивката Лионел Меси бе спънат от Рафаел Маркес в пеналтерията, но съдията Карлос Чандия прецени, че звездата на Барселона симулира и му показа жълт картон. В 61-та минута соченият за наследник на аржентинската легенда Диего Марадона - Лионел Меси, покачи на 0:2 след красиво изпълнение. Карлос Тевес подаде на Меси, който копна технично коженото кълбо и прехвърли Освалдо Санчес. Хуан Роман Рикелме направи резултата класически в 66-та минута, когато реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Джони Магалон срещу Карлос Тевес. До края на редовното време срещата се доиграваше, като може да се отбележи един пропуск на Родриго Паласио, който бе изведен от Меси сам срещу Санчес в 78-та минута, но не успя да намери очертанията на вратата.