Шериф Тираспол загуби у дома с 0:3 от Базел и по този начин отпадна от Шампионската лига, след като загуби и първия мач с 1:0. Българският вратар Владислав Стоянов извади топката от мрежата за първи път в 74-та минута, когато Марко Щрелер откри резултата за гостите. Александър Фрай удвои разликата само шест минути след това, а крайното 0:3 бе оформено също от него в 87-та минута. Така Шериф и Владислав Стоянов отпаднаха от най-престижния клубен турнир, но попаднаха директно в груповата фаза на Лига Европа. Севиля бе отстранена от Брага, след като гостуващият тим от Португалия победи с 3:4 в реванша и така с общ резултат 5:3 се класира за груповата фаза на ШЛ. Матеус Насименто откри за гостите в 31-та минута. 13 минути след началото на второто полувреме Лима удвои. След това Луис Фабиано и Хесус Навас се погрижиха да изравнят резултата с голове в 60-та и 84-та минути. До края на срещата Лима направи хеттрик чрез попадения в 85-та и 90-та минути, а Фредерик Кануте вкара за андалусците и оформи крайното 3:4 в добавеното от съдията време. Ред Бул Залцбург не успя да победи Апоел Тел Авив и двата отбора завършиха при равенство 1:1. Общият резултат между двата тима е 3:4 и по този начин Ред Бул отпада от по-нататъшната борба в турнира. В 42-та минута Дъглас Да Силва си вкара автогол и така австрийците спечелиха преднина в двубоя. За продължаването им в Шампионската лига, обаче, бе необходим още един. В крайна сметка, обаче, в последната минута на срещата Еран Захави се възползва от грешка в отбраната на тима от Залцбург и изравни, с което класира отбора си от Тел Авив напред. Sportni.bg