Отборът на Левски продължава в груповата фаза на Лига Европа след инфарктна победа с 2:1 у дома срещу шведския АИК. Левски започна уверено и надъхано, търсейки ранен гол в двубоя. До десетата минута късмета си на два пъти опита Гара Дембеле, който обаче пропусна. Силен изстрел на Владимир Гаджев пък излезе високо в аут. В 11-ата минута безобидно центриране пред вратата на Левски беше подценено от Божидар Митрев, който подари топката на Бангура и нападателят не сбърка - 1:0 за гостите от Стокхолм. Левски веднага се хвърли в атака и удар на Дембеле беше избит от Турина, а след това Дарко Тасевски с глава не можа да намери очертанията на вратата. В 23-ата минута топката навести вратата на АИК, но съдията Швецов го отмени заради засада. Две минути след това Турина спаси удар на Жоазиньо, а малко по-късно шут на Даниел Младенов разтресе напречната греда на шведите. Минутите до края на полувремето бяха изцяло за Левски, които натикаха противника си в полето му, но за съжаление не успяха да отбележат. Втората част започна отлично за Левски с гол в 49-ата минута на Даниел Младенов, възползвал се от пас на Гара Дембеле. Самият Дембеле пък отбеляза така важния втори гол за Левски, две минути по-късно - 2:1. Той заби топката във вратата след подаване на Дани Младенов. "Сините" не се върнаха да пазят резултата и малко след двата гола, на шведския страж Турина му се наложи да спасява удари на Дани Младенов и на Владимир Гаджев. В 58-ата минута Гара Дембеле изпусна отличен шанс за трети и решаващ гол, когато от няколко метра на празна врата не намери целта. Левски продължи да е по-добрият тим на терена до края на мача, като Гара Дембеле имаше няколко нови шанса за гол, които пропусна. От своя страна АИК се опитаха да организират някакъв натиск в края, но той беше прекалено плах и не им донесе желания успех. ----- Левски - АИК 2:1 Голмайстори: 0:1 Бангура 11 мин, 1:1 Дани Младенов 49 мин, 2:1 Гара Дембеле 51 минута. Стадион: Георги Аспарухов Зрители: 23 000 Главен съдия: Виктор Швецов (Украйна) Жълти картони: Веселин Минев, Йордан Милиев (Левски), Понтус Енгблом (АИК) Левски: 12. Митрев, 2. Мюлдер, 5. Иванов, 55. Милиев, 14. Минев, 45. Гаджев, 10. Йовов (к) (76 - 3. Грийн), 22. Тасевски (66 - 7. Александров), 17. Младенов (81 - 28. Киров), 39. Дембеле, 20. Жоазиньо Резерви: 1. Петков, 15. Бензукан, 16. Огнянов,29. Иса Старши треньор: Ясен Петров АИК: 27. Турина, 2. Бакман, 3. Карлсон, 4. Йохансон, 5. Персон, 7. Даниелсон (84 - 9. Любоевич), 8. Шернстрьом (к), 14. Пейви, 20. Бангура, 26. Енгблом (46 - 11. Флавио), 28. Люнберг Резерви:13. Стаматополус, 16. Лоренсон, 17. Ягне, 23. Ериксон, 30. Джонсън Старши треньор: Алекс Милър sportni.bg