България загуби с 0:3 гейма (23:25, 21:25, 21:25) от Русия втория си мач от финалите на Световната лига по волейбол. Неприятната загуба поставя под сериозен въпрос класирането на избраниците на Мартин Стоев за полуфиналите на надпреварата. Българите трябва да се надяват на победа или поне на минимална загуба на Русия срещу Бразилия в последния мач от група „Ф”, за да не останат на последно място. Руснаците имаха подчертано предимство по време на двубоя в Катовице и закономерно стигнаха до успеха в три гейма. Още от първата част нещата тръгнаха зле за България. Руснаците поведоха с 8:4 на първото техническо прекъсване, после преднината им достигна седем точки – 19:12. Едва в края на частта, „трикольорите” се разиграха и дори бяха на крачка от спасяване на гейма при 23:24, но в крайна сметка загубиха с 23:25. Втората част започна равностойно. Поведохме с 8:7 при първото техническо прекъсване. Това бе и единственият момент, в който водехме в цялата среща. След това, играчите на Владимир Алекно обърнаха нещата в своя полза и стигнаха до успех с 25:21, с което поведоха с 2:0 гейма. В третата част, отново Русия диктуваше събитията. Съперникът ни поведе с 8:4 при първото техническо прекъсване, при второто разликата беше вече шест точки – 16:10, за да се стигне до 24:20. Руснаците изпуснаха първия си мач-бол, но не сгрешиха при втория и се поздравиха с успех в първата си среща от финалите на лигата. За България, остава надеждата утре Русия да победи и Бразилия. В противен случай, ще се сравнява точковата разлика на трите отбора и този, който е с най-лоша, ще си тръгне преждевременно от Полша. БГНЕС