Първото полувреме на мача от квалификационна Група 7 за ЕП 2012 между Англия и България завърши 1:0. Мачът на стадион "Уембли" в Лондон започна със силен натиск на домакините, който се увенча с резултат още в 3-тата минута. Голът в нашата врата падна след грешка на Станислав Манолев, който не успя да изчисти добре една топка. От това се възползва Уейн Рууни, който попаде на Ашли Коул и последният стреля остро от малък ъгъл към Николай Михайлов. Нашият вратар успя да избие, но топката попадна у Джърмейн Дефо, който откри за 1:0. В следващите десетина минути англичаните продължиха да натискат, но нашите уд ържаха, окопитиха се и дори успяха да организират две-три нелоши атаки. При една от тях в 19-ата минута Глен Джонсън замалко да си вкара автогол след центриране на Ивелин Попов отдясно. За късмет на домакините вратарят им Джо Харт успя да спаси удара на съотборника си. Последва размяна на атаки, като тези на англичаните бяха значително по-опасни и само добрите намеси и пласиране на Михайлов предотвратиха нов гол в българската врата. В нападение нашите бяха беззъби в крайната фаза, като през цялото първо полувреме игралият като централен нападател Валери Божинов почти не пипна топката. Същото се отнася и до Мартин Петров, който, за да играе, се премести почти в центъра на терена, вместо да прави това, което най му се отдава - да пробива отляво. На полувремето: Англия - България 1:0. БГНЕС