Отборите на Ювентус и Лех Познан завършиха 3:3 в мач от група "А" на Лига Европа, изпълнен с много обрати, докато Атлетико Мадрид започна със загуба с 0:1 от гръцкия Арис защитата на трофея от миналата година. Полският Лех изненада домакините от Торино и до 30-та минута водеше с 2:0 след две попадения на Рудневс. Защитникът на Юве Джорджо Киелини също се разписа на два пъти, за да изравни резултата, а в 68-та минута Дел Пиеро направи обрата пълен. Във втората минута на продължението на мача Рудневс оформи своя хеттрик и донесе точката за гостите. В другия мач от група "А" Манчестър Сити надделя като гост над австрийския Ред Бул Залцбург с 2:0, след попадения на Давид Силва и Жо. Триумфиралият в последното издание на турнира отбор на Атлетико Мадрид започна със загуба тазгодишната си кампания в Лига Европа, след като падна като гост на Арис с 0:1. Единственото попадение в мача отбеляза Хавито в 59-та минута. Ливърпул постигна убедителна победа като домакин над Стяуа Букурещ с 4:1. Джо Коул откри резултата в полза на мърсисайдци още в първата минута, преди Танасе да изравни 12 минути по-късно. През второто полувреме Н'Гог на два пъти и Лукас отбелязаха голове за Ливърпул и оформиха крайния резултат. Александър Кержаков вкара три гола за Зенит при победата на руснаците с 3:1 при гостуването на Андерлехт. Патрик Хелмес също отбеляза хеттрик за Байер Леверкузен, а "аспирините" разгромиха Розенборг с 4:0 у дома. Други два немски отбора постигнаха победи, след като Щутгарт надделя с класическото 3:0 над Йънг Бойс, а Борусия Дортмунд победи с 4:3 в зрелищен мач Карпатия Лвов като гост. Вечерта бе лоша за италианските тимове, като освен Ювентус, победи не успяха да запишат още отборите на Палермо, Наполи и Сампдория. Сицилианци загубиха гостуването си на Спарта Прага с 2:3, Наполи записа нулево равенство с Утрехт у дома, а Сампдория допусна изравняване в 90-та минута при визитата си на ПСВ. Динамо Загреб надигра Виляреал с 2:0 у дома, а Севиля загуби домакинството си на ПСЖ с 0:1. Отборът на Хетафе все пак донесе радост на испанците, след като победи Одензе с 2:1. /БГНЕС