Българинът Григор Димитров спечели девета титла в кариерата си при мъжете, след като триумфира на чалънджъра с награден фонд $35,000 в Банкок, побеждавайки на финала руснака Александър Кудрявцев с 6:4, 6:1. В първия сет двамата тенисисти бяха по-равностойни, но все пак българинът се оказа по-съобразителен и взе предимство, докато във втората част Димитров бе безпощаден и след 1:1 записа пет поредни гейма, за да спечели и финала. Това е трети спечелен чалънджър в кариерата му. След успеха си в Банкок Гришо продължава да няма загуба във финал на турнир. Победата в Тайланд носи на българина 80 точки за АТP ранглистата, но към актива си ще добави 72, тъй като имаше да защитава 8 от миналата година и ще се изкачи с около десетина позиции до приблизително №136. Голяма заслуга за успехите на българина има и новият му треньор Питър Макнамара, с когото Гришо има 42 победи в 47 мача. /БГНЕС