Отборът на Мексико победи Уругвай с 3:1 в среща за 3-то място на южноамериканското футболно първенство Копа Америка, играна пред 40 000 зрители на стадион Олимпико де ла Сиудад Университария, и така извоюва бронзовите медали. И в двата отбора липсваха основни футболисти. В тима на Мексико отсъстваха Рафаел Маркес, Хуан Карлос Качо и Фернандо Арсе, докато в уругвайския отбор ги нямаше Алваро Рекоба и Диего Перес. Тимът на Уругвай откри резултата в 22-та минута, когато Максимилиано Перейра центрира от дясно в наказателното поле и Себастиан Абрю с глава простреля отблизо Гилермо Очоа за 1:0. В 36-та минута капитанът на урусите Диего Лугано удари с лакът в главата Херардо Торадо в пеналтерията. Главният съдия Маурисио Рейносо от Еквадор показа червен картон на защитника и отсъди дузпа, която Куатемок Бланко превърна в гол - 1:1. Мексиканците стигаха до второ попадение в 68-та минута чрез Омар Браво. Грешка на Диего Форлан в центъра на терена, позволи на нападателя да направи самостоятелен проблив и да покачи на 1:2. В 76-та минута влезлият през второто полувреме Андрес Гуардадо реши всичко в мача, след като отбеляза трети гол във вратата на Фабиан Карини със силен удар от далечно разстояние, който изненада вратаря - 1:3. В понеделник от 00:05 часа Бразилия и Аржентина ще определят кой ще е новият шампион, в повторение на финала от последното издание на турнира в Перу, когато кариоките надделяха след изпълнение на дузпи. Нетинфо