Отборът на ЦСКА претърпя загуба и във втория си мач от групите на Лига Европа, след като отстъпи с 0:1 като домакин на Порто, макар да създаде няколко добри положения, предаде репортер на БГНЕС. Единственото попадение в срещата вкара Фалкао в 15-та минута, а "червените" пропуснаха няколко много добри положения за гол, главно чрез нападателите си Мишел Платини и Килиън Шеридън. Срещата очаквано започна с натиск на Порто и съвсем скоро "драконите" откриха резултата. Фалкао получи страхотен пас от Хълк и останал един на един с М'Боли, реализира за 1:0. След гола на Порто "армейците" се посъбудиха, но трудно създаваха наистина опасни атаки. В 35-та минута на М'Боли му се наложи да спасява опасен удар на Хълк, но стражът на ЦСКА прояви страхотен рефлекс и изби. Португалският гранд продължи да доминира и на М'Боли му се наложи отново да проявява класа в 40-та минута след удар на голмайстора Фалкао. И гредата спаси алжирския вратар на домакините в края на полувремето след удар на Белуши от 30 метра. През второто полувреме ЦСКА заигра по-добре и в 52-та минута Платини пропусна страхотно положение за своя тим. Шеридън напредна добре по лявото крило и центрира към Платини, който обаче не уцели вратата след удар с глава. Бразилецът отново разочарова в 60-та минута, когато не успя да се възползва от пас на Дечев и да преодолее излезлия Елтон. Дойде ред и на Шеридън да пропусне след добро центриране на Платини. До края на мача не се случи нищо по-интересно и ЦСКА записа второ минимално поражение в групите на Лига Европа след загубата от с 0:1 от Бешикташ. В другия мач от група "L" Бешикташ победи като гост Рапид Виена с 2:1 и заедно с Порто води в групата, като и двата тима имат пълен актив от 6 точки. ЦСКА е трети пред Рапид, заради по-добрата си голова разлика. /БГНЕС