Манчестър Сити и Ювентус не успяха да се победят в Англия, Ливърпул остава само с една победа в последните си шест мача, а седем отбора снощи регистрираха вторите си победи в Лига Европа. В група К Ливърпул записа нулево равенство в гостуването си на Утрехт. Така мърсисайдци остават със само една победа от срещите си през септември, която постигнаха именно в Лига Европа срещу Стяуа с 4:1. В очаквания с най-голям интерес двубой от втори кръг на "Сити ъф Манчестър" гостите от Торино поведоха с гол на Винченцо Якуинта в 11-ата минута, а в 37-ата Адам Джонсън възстанови равенството, което се запази до края. в група L с по две победи продължават Порто, след успеха си срещу ЦСКА с 1:0 в София и Бешикташ, който победи Рапид във Виена с 2:1. Зенит също е с пълен актив след домакинска победа над АЕК с 4:2. Маруис Лакатуш за трети път в кариерата си дебютира на кормилото на Стяуа, а тимът му завърши 3:3 с Наполи, след като бе повел с 3:0. Изравнителният гол италианците отбелязаха в последната минута от допълнителното време. Новият наставник на Севиля Грегорио Мансано пък стартира периода си в андалуския клуб с победа над Борусия Дортмунд с 1:0. В група J водач е Пари Сен Жермен след 2:0 срещу Карпати Лвов, а в група С води Спортинг, който разгроми Левски с 5:0. Изненадата снощи поднесе Шериф, който победи Динамо Киев с 2:0. /БГНЕС