Българският национален отбор по волейбол постигна победа в първия си мач от група "Q" на четвъртфиналната фаза на Световното първенство, след като срази с 3:1 гейма тима на Испания. След колебливия старт на първенството България постигна две впечатляващи победи - 3:0 над Полша и 3:0 над Бразилия, с което и се класира за четвъртфиналите. Срещата с Испания започна равностойно, но ние успяхме да поведем със 7:5 след блокада на Йосифов. Испанците обаче изравниха за 7:7, а първата техническа пауза дойде при резултат 8:7 за нас. При второто техническо прекъсване преднината ни от една точка се запази - 16:15. Последваха четири поредни точки в наша полза, с което резултатът стана 20:16. Българите продължиха да играят спокойно и взеха гейма с 25:21. Втората част стартира отлично за нас, след като поведохме с 5:2. Страхотна игра на нашите на блок увеличи разликата на 10:4. След това обаче последва необясним спад в играта ни и позволихме на испанците да поведат с 18:16. След това на полето се върна капитанът Владо Николов и нещата си дойдоха на мястото - 27:25 и втори гейм за България. В третия гейм борбата бе наистина страхотна. Все пак иберийците поведоха с 23:21 към края на гейма. Блок на Йосифов обаче върна една точка за България. Успешна атака на Тошко Алексиев изравни резултата - 23:23. Аут на испанците ни предостави правото да сервираме за спечелване на мача. В следващата точка имаше много драма - испанците на два пъти се завръщаха от наглед невъзможни ситуации, но все пак изравниха за 24:24. След нова оспорвана борба обаче победители бяха испанците, които взеха гейма след 28:26. Това обаче само ядоса нашите волейболисти, които поведоха с 10:5 в четвъртия гейм. Разликата се увеличи още повече и малко по-късно вече водехме с 15:7. Нашите волейболисти продължиха да мачкат до края на гейма и спечелиха с 25:18, с което взеха и мача с 3:1. Следващата ни среща от четвъртфиналите е в сряда срещу Куба. БГНЕС