Бразилия победи с 3:1 (18:25, 25:23, 28:26, 25:22) гейма Русия във финала на Световната лига по волейбол, която се проведе в полския град Катовице. Мачът се превърна в повторение на двубоя между същите противници в груповата фаза на турнира, когато отново руснаците поведоха с 1:0 гейма, но после загубиха с 3:1. Селесао за пореден път доказаха, че са най-силния отбор по волейбол в света, а за България остана петото място в Световната лига и престижа от победата именно срещу световния шампион Бразилия с 3:2. Момчетата на Бернардо Резенде започнаха трудно финала и загубиха първия гейм, но след това обърнаха мача благодарение на отличната игра в нападение най-вече на Андре и на голямата си звезда Жилберто Годой - Джиба. Подкрепяни бурно от препълнената зала в Катовице, бразилците се възползваха майсторски от грешките на руснаците, особено в края на геймовете. По-рано днес домакинът Полша загуби малкия финал от САЩ и така бронзовите медали също отидоха отвъд Океана. От 2001 година насам Бразилия е загубила само един финал в Световната лига, и то на собствена земя - през 2002 година в Бело Оризонте точно от отбора на Русия. С поредния си успех Бразилия има общо седем победи в световната лига (през 1993, 2001, 2003, 2004, 2005, 2006 и 2007 година).