България загуби от Куба с 2:3 гейма след драматична битка във втория мач от група "Q" на четвъртфиналната фаза на Световното първенство. Истински спектакъл предложиха двата тима в зала "Нелсън Мандела Форум" във Флоренция. След колебливия старт на първенството България постигна две впечатляващи победи - 3:0 над Полша и 3:0 над Бразилия, с което и се класира за четвъртфиналите, където срази и Испания с 3:1 в първата среща от четвъртфиналите. В днешния сблъсък българският национален отбор отново показа класа и от самото начало на двубоя се разрази истинска битка между тимовете, като българите взеха първия гейм с 25:22. След атрактивна игра и невероятна блокада момчетата на Силвано Пранди започнаха мача с успех. Вторият гейм предложи много зрелище и невероятни обрати. Нашите момчета успяха да наваксат изоставане с цели 8 т., но в крайна сметка кубинците надделяха с 25:23. Третата част на мача започна с предимство на България и първото техническо прекъсване дойде при 11:8 в полза на тима на Силвано Пранди. Въпреки това Лъвовете не спряха устрема си и второто техническо прекъсване беше при резултат 19:16 за България. Въпреки, че кубинците успяха да изравнят до 26:26, в крайна сметка България затвори гейма с 28:26. Четвъртият гейм също представляваше истинска драма, след като кубинците водеха с по точка почти през цялото време, но в крайна сметка България изравни и дори поведе. Въпреки това обаче кубинците успяха да вземат гейма с 28:30. Мачът стигна до тайбрек, който за наше съжаление кубинците спечелиха убедително с 15:11. Независимо от загубата България показа световна класа и само малшансът попречи на националния ни тим да се изправи срещу Сърбия на полуфинал. След поражението България ще играе за класиране между 5-8 място. От своя страна кубинците ще играят със Сърбия на полуфинал. Другият полуфинал ще срещне Италия и Бразилия, след като Скударата победи Франция с 3:1 гейма в своя четвъртфинал. БГНЕС