България удари Уелс в дебюта на Матеус [Увеличи шрифта] [Намали шрифта] Ерата на Лотар Матеус като наставник на българския национален отбор започна с победа, след като "трикольорите" победиха като гост Уелс с 1:0 и записаха първи три точки в евроквалификациите. Победното попадение вкара Ивелин Попов в 48-та минута. И двата тима влязоха в този мач с нови треньори и с по две загуби на старта на евроквалификациите. Първото по-сериозно положение в мача бе за Уелс, след като Крис Гънтър стреля по диагонала на сантиметри от вратата на Михайлов. Уелс обаче играеше много твърд футбол и се наложи на Вальо Илиев и Георги Пеев да получават медицинска помощ. Но контузията на Вальо Илиев се оказа толкова сериозна, че той трябваше да бъде сменен с Павел Виданов. В края на първата част домакините пропуснаха страхотно положение, след като удар на Морисън с глава бе избит от Михайлов. Попадението за нашите обаче падна веднага след почивката. Ивелин Попов се разправи с трима бранители на домакините и с удар в десния ъгъл препарира Хенеси. Последваха два силни удара на Стилиян Петров и Благо Георгиев, при които Хенеси показа класа и изби. До края на срещата единственото интересно нещо бе червения картон на Крис Гънтър за грубо нарушение срещу Димитър Рангелов. В крайна сметка Лотар Матеус започна успешно периода си като наставник на нашия национален отбор. "Трикольорите" пък записаха първи точки в квалификационната си група "G" за Евро 2012. В другата среща от нашата група, която се игра днес Черна гора победи с 1:0 Швейцария у дома и е на първо място с пълен актив от 9 точки. Нашите вече са на трето място в класирането с 3 точки, втори остават англичаните с 6 точки, но с мач по-малко. БГНЕС