Българският национален отбор по футбол победи Саудитска Арабия с 2:0 в контролна среща, която се игра на едно от помощните игрища на стадион "Кемал Ататюрк" в Истанбул. Няколко дни, след като записа важен успех в европейските квалификации при гостуването на Уелс с 1:0, българският тим излезе на турска земя срещу отбора на португалеца Жозе Песейро. "Трикольорите" бяха без Стилиян Петров, Мартин Петров и Николай Михайлов, но общо взето нямаха сериозни проблеми с противника. Димитър Рангелов успя да открие резултата в полза на България в 39-та минута. Отличният в този мач Ивелин Попов получи хубав пас от Валери Домовчийски на десния фланг, нахлу в наказателното поле на Саудитска Арабия и подаде към Димитър Рангелов, който от няколко метра успя да засече топката в мрежата на Заид. Нападателят на Херта Валери Домовчийски оформи крайното 2:0 в 45-та минута. Петър Занев центрира отляво, Алмонташари в опита си да избие с пета подаде топката на Домовчийски, който с плътен удар от границата на наказателното поле вкара с левия крак за 2:0. Домовчийски можеше да направи резултата класически в 69-та минута, но мощния му шут се удари в лявата греда на саудитската врата. В крайна сметка, Лотар Матеус записа втори пореден успех начело на българския тим. Националите пък ще се съберат отново на 17 ноември, когато ще се проведе приятелска среща в София срещу Сърбия или Беларус. Това пък ще бъде мач номер 100 за Стилиян Петров с екипа на националния ни тим. БГНЕС