Мачът от европейските квалификации между Италия и Сърбия бе прекратен заради националистически настроени сръбски фенове, които създадоха безредици по трибуните. Двубоят в Генуа трябваше да започне в 22:50 часа, но футболистите излязоха на терена 35 минути по-късно заради обстановката по трибуните. Играчите на Сърбия иронично аплодираха разбеснелите се техни сънародници, след като безуспешно се опитаха да ги призоват за спокойствие. Полицията все пак успя да овладее обстановката и мачът стартира, но беше прекратен след само 6 минути заради хвърлени факли по игрището, една от които за малко не порази вратаря на сърбите Емилиано Вивиано. Шотландският рефер Крейг Томпсън взе решение да спре срещата и сега УЕФА очаква доклада на делегата, като има голяма вероятност Сърбия да загуби служебно с 3:0. Футболистите на Италия излязоха на терена с черни ленти в памет на четиримата войници, които бяха убити в Афганистан през уикенда. /БГНЕС