Отборът на Барселона успя да стигне до обрат при домакинството си на лидера в клaсирането в Ла Лига Валенсия и победи с 2:1. Гостите изненадаха своя противник в 38-та минута, когато Ернандес откри резултата след образцова контраатака. Полувремето завърши с един гол преднина за Валенсия, но през втората част играчите на Барселона стигнаха до трите точки. Андрес Иниеста изравни в 48-та минута след невероятна асистенция на Шави, а в 63-та минута капитанът на каталунците Карелс Пуйол отбеляза втори гол за своя отбор след нова асистенция на Шави. Реал Мадрид победи категорично Малага като гост с 4:1. Гонзало Игуаин откри резултата в полза на "белия балет" в 30-та минута, а точно преди почивката Роналдо удвои преднината на своя тим. През втората част двамата нападатели отбелязаха по още един гол, като първо Роналдо вкара дузпа, а в 65-та минута Игуаин вкара четвърти гол за Реал. Между двете попадения Стадсгаард върна един гол за Малага. Атлетико Мадрид нямаше проблеми при домакинството си на Хетафе и спечели 2:0. Кодиня си отбеляза автогол в 38-та минута, а в 73-та Коста оформи крайния резултат. След тези двубои Реал излезе начело в класирането със 17 точки, преследван от Барселона и Валенсия с по 16. Отборът на Виляреал има възможността да стане водач в Ла Лига, ако спечели гостуването си на Еркулес в понеделник. /БГНЕС