Отборът на Левски допусна второ поражение в турнира Лига Европа, след като загуби с 0:1 при гостуването на Лил в среща от третия кръг на груповата фаза на втория по сила европейски клубен турнир. "Сините" заминаха за Франция без някои от основните си играчи, но все пак се представиха на ниво и загубиха минимално от френския елитен тим. Още във 2-та минута, Даниел Младенов отправи много опасен удар, но Ландро успя да избие в ъглов удар, от който не последва нищо опасно. Дани Младенов пък стреля опасно от около 20 метра в 13-та минута, но не порази целта, а в 18-та минута Обраняк нацели гредата над Божидар Митрев. Азар пък излезе сам срещу Митрев в 23-та минута, но младият български страж направи страхотно спасяване. Гей и Фро имаха положения за гол пред българската врата през първата част, но двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство. Лил обаче успя да се възползва от груба грешка в защитата на Левски и Дюмон намери Шеджу, а той няколко метра оплете топката в мрежата на "сините" за 1:0 в 50-та минута. Левски обаче опита да изравни и имаше няколко добри шансове през второто полувреме чрез Гара Дембеле и Йордан Милиев, но в крайна сметка загуби във Франция с 0:1. В другата среща от групата Спортинг Лисабон разби у дома Гент с 5:1. /БГНЕС