Димитър Бербатов игра малко повече от час в домакинския двубой срещу Тотнъм от Премиършип, спечелен от "червените дяволи" с 2:0. Българинът излезе титуляр с партньор в атаката Хавиер Ернандес и остана на терена до 64-ата минута, когато отстъпи мястото си на Пол Скоулс. Резултатът бе открит в 31-ата минута, когато Неманя Видич с глава прониза мрежата на "шпорите" след центриране на Луиш Нани отдясно. Португалецът пък реализира второто попадение за своя тим при доста комична и скандална ситуация в 84-ата минута. Той бе задържан леко за фланелката в пеналта на Тотнъм и падна, след което хвана топката с ръка, мислейки, че съдията Марк Клатенбърг е отсъдил дузпа. Вратарят на лондончани Аурелио Гомес пък прецени, че трябва да има фаул, заложи топката и се отдалечи от нея за засилка. Клатенбърг обаче не бе свирил нищо и Нани, след като се изправи и доближи до заложената топка, погледна рефера и след кратко колебание я прати в мрежата на изненадания бразилец. Последваха протести на играчите на Тотнъм, но Клатенбърг не отмени гола. Челси води в класирането с 25 точки, следван от Арсенал и Манчестър Юнайтед с по 20, на четвърта позиция са Манчестър Сити със 17 точки. /БГНЕС