Изиграха се четвъртите мачове в групи A, B, C и D на най-комерсиалния турнир в Европа - Шампионската лига. В група "С": Манчестър Юнайтед победи Бурсаспор с 0:3 при гостуването си на стадион "Ататюрк". В "българското дерби" в Шампионската лига двамата съименници Димитър Бербатов и Димитър Иванков се представиха добре, въпреки че Бербатов не стигна до попадение, а на Иванков се наложи на три пъти да вади топката от своята мрежа. Без вина за нито едно от трите попадения българският страж първо бе наказан от Дарън Флетчър в 48-та минута, след това в 73-та Габриел Обертан удвои разликата, а Бебе направи резултата класически в 77-та минута. В другата среща от групата Валенсия победи с 3:0 Глазгоу Рейнджърс и направи сериозна крачка към осминафиналите на най-комерсиалния турнир. Испанците надиграха първенеца на Шотландия и излязоха на второ място в групата, където водач е Манчестър Юнайтед. "Прилепите" постигнаха победата си с две попадения на Роберто Солдадо и едно на Тино Коща, а гостите изпитаха горчивината от съжалението в началото, когато Кърк Броудфуут уцели гредата. В група "A": Николай Михайлов направи поредното си великолепно представяне за Твенте. Неговият отбор записа исторически успех при гостуването си на Вердер Бремен в Шампионската лига с 0:2 като гости. Това бе и първата победа на холандския тим в групите на най-силния клубен турнир. Със спечелените три точки Твенте значително увеличи шансовете си да се класират на осминафиналите. Твенте има 5 точки и изостава на две от Интер и Тотнъм, докато Вердер остана със скромните две точки и в най-добрия случай може да се надява на третото място в групата и участие в следващата фаза на Лига Европа. Гарет Бейл направи феноменален мач и донесе победата на Тотнъм над европейския шампион Интер. Лондонският тим спечели с 3:1 и излезе на първо място в група А на Шампионската лига със седем точки, колкото имат и "нерадзурите". Бейл направи безпомощна защитата на италианците. Два от изключителните пробиви на Бейл през второто полувреме завършиха с голове. Резултатът бе открит в 18-та минута от Ван дер Ваарт. В 61-та Питър Крауч покачи на 2:0, след което Самуел Ето'О намали до 2:1 в 80-та. Минута преди края на редовното време Павлюченко оформи и крайното 3:1. В група "B": Всичко изглеждаше решено в мача между Бенфика и френския гранд Лион. Португалският шампион водеше с 4:0 до 75-та минута, когато гостите се активизираха и успяха да намалят до 4:3 до последния съдийски сигнал. Алан Кардец откри резултата с глава в 20-та минута. 12 минути по-късно Коентрао удвои, а до края на първото полувреме резултатът вече беше класически след гола на Хави Гарсия 2 минути преди края на първата част. В 67-та минута Коентрао покачи на 4:0. В 75-та минута обаче започна подвигът на гостите. Тогава Гуркюф вкара първия гол за Лион. В 85-та минута Гомис вкара второто попадение за отбора си, а в продължението на редовното време Ловрен оформи крайното 4:3. В същото време в другата среща от групата головете липсваха и Апоел и Шалке записаха равенство помежду си - 0:0. В група "D": Отборите на ФК Копенгаген и Барселона завършиха 1:1. Аржентинската суперзвезда Лионел Меси изведе каталунците напред в резултата в 31-ата минута, но секунди след това Клаудемир изравни за ФК Копенхаген и датският тим взе точка от домакинския си мач с испанския гранд. В другия мач от групата Рубин пропусна да вземе първата си победа в Шампионската лига. Руснаците завършиха наравно при резултат 0:0 домакинския си мач с Панатинайкос, въпреки че доминираха добра игра през всичките 90 минути. Ето и всичките резултати от играните тази вечер срещи от третия кръг на Шампионската лига: Група A: Тотнъм - Интер - 3:1 Вердер Бремен - Твенте - 0:2 Група B: Бенфика - Лион - 4:3 Апоел - Шалке - 0:0