Малшанс и автогол на Иво Иванов спря Левски от заслужена победа срещу Лил, като в крайна сметка тимовете завършиха 2:2 в среща от група С на Лига Европа, предаде репортер на БГНЕС. Динамичен и класен двубой направиха двата тима на стадион "Георги Аспарухов". "Сините" поведоха в 11-та минута след гол на Гара Дембеле. В 35-та минута обаче Лил успя да изравни резултата, след като Де Мело засече топката с глава в наказателното поле на Левски след центриране от корнер. Второто полувреме също предложи на запалянковците хубава битка с не малко голови ситуации. Левски играха на доста добро ниво, като по-опасна атака "сините" успяха да организират в 67-та минута, когато Младенов подаде към Гаджев, който шутира, но Ландро спаси и изпрати топката в корнер. В 72-та минута бгългарския тим имаше невероятна възможност отново да поведе в резултата, след като Дембеле отне топката от футболист на Лил, подаде към Младенов, който можеше да шутира, но реши да потърси Тасевски, който се подхлъзна и топката попадна в играч на Лил. В крайна сметка, логичното се случи и Левски бяха възнаградени за добрата си игра. В 82-та минута Гаджев стреля от около 30 метра и разстреля Ландро за 2:1. Най-лошото обаче се случи и минути преди края на мача току-що влезлият в игра Иво Иванов си отбеляза автогол, което изравни резултата за 2:2. "Сините" все пак не спряха да търсят победата, но за съжаление двубоя завърши 2:2. След равенството Левски стават с 4 точки, докато Лил продължават с актив от 5 точки. В останалите мачове от група С Гент надигра като домакин Спортинг Лисабон с 3:1. /БГНЕС