Левски прекъсна серията си без успех и стигна до минималното 1:0 срещу един от аутсайдерите в "А" група Академик София. Мачът на стадион "Георги Аспарухов" беше първи за 14-ия кръг, а победното попадение бе дело на Исмаил Иса в продължението на първото полувреме. В редиците на "сините" осезаемо липсваха наказаните Гара Дембеле и Дарко Тасевски, които този сезон са половин Левски. В 23-ата минута терена напусна и Христо Йовов заради старо разтежение, а на негово място заигра Мариян Огнянов. За първата част двата отбора създадоха само по едно реално голово положение. В 13-ата минута Владимир Гаджев удари греда след късо изпълнение на ъглов удар и силен диагонален шут. В 37-ата минута пък Академик можеше да открие с автогол на Йордан Милиев. Защитникът изчисти в корнер при едно центриране на Кюмюрджиев отдясно, но топката премина на сантиметри от лявата греда на Кирил Акалски. Вратарят на "сините" нямаше да може да се намеси при нужда, тъй като бе хванат в крачка. Все пак до гол за Левски се стигна секунди преди почивката. Гаджев подаде към Слори, а Иван Иванов не можа да изчисти качествено, предоставяйки топката на Исмаил Иса. Последният вкара лесен гол отблизо и успокои домакините. През втората част ситуацията на терена не се промени и Левски продължи да доминира без да намира възможности за стрелба и отбелязване на нови голове. Пропуски от неудобни позиции направиха Иса и Огнянов. За Академик пък Сакалиев пропиля единствената възможност в 51-ата минута. До последния съдийски сигнал нови интересни ситуации нямаше и така Левски добави нови три точки в актива си, които затвърдиха второто място на тима независимо от развоя на останалите мачове. "Студентите" пък остават в опасната зона и с 11 точки остават на 12-о място преди изиграването на целия кръг. Sportni.bg