Сърбия победи България с 1:0 в приятелски мач, игран пред около 1000 зрители на Националния стадион "Васил Левски". Единственото попадение бе дело на Никола Жигич в 80-ата минута. Двубоят бе дебют за новия наставник Лотар Матеус пред българска публика. Той се яви и първа загуба за германеца, откакто е начело на представителния ни тим. Първият точен удар към едната от двете врати бе дело на Христо Янев, който изпълни добре пряк свободен удар. Вратарят Йоргачевич обаче спаси. В последвалия корнер нашите опитаха заучено положение, но освен до меле пред сръбската врата, до по-сериозна опасност не се стигна. В 29-ата минута България имаше нов шанс да открие, след като Адем Ляич сбърка пас и предостави топката на Валери Божинов. Нападателят стреля мигновено от 10-ина метра, но играч в бяло блокира шута му. Сърбите пък пропуснаха най-добрите си положения в последните секунди на първото полувреме. Най-напред Коларов стреля от фаул, топката рикошира в тяло на наш бранител и мина застрашително покрай гредата на останалия на място вратар Николай Михайлов. След изпълнението на ъгловия удар Петрович се оказа непокрит в наказателното, но отблизо не можа да намери очертанията на нашата врата. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0. Дълго време втората част не предложи нищо интересно на публиката. Двамата треньори направиха по няколко смени, които допълнително нарушиха ритъма на игра. Мократа трева също затрудни отборите в техните креативни действия. Чак след 70-ата минута Иван Иванов и Ивелин Попов опитаха да застрашат вратаря Йоргачевич с далечни изстрели, но ударите им бяха неточни. Малко нелогично с оглед на показанато Сърбия откри резултата в 80-ата минута чрез Никола Жигич. Нападателят бе изведен зад централните ни защитници, като в ситуацията останаха съмнения и за засада. Жигич овладя на гърди, след което с лекота преодоля излизащия Николай Михайлов - 0:1. До последния съдийски сигнал опасности пред двете врати нямаше, но голмайсторът Жигич намери време да си изкара втори жълт картон и да бъде изгонен. Таранът на сърбите задържа Милиев в центъра и за това нарушение пое преждевременно към съблекалните. В крайна сметка резултатът се запази и националният селекционер Лотар Матеус стартира със загуба пред родна публика. ----- Приятелска среща по футбол: България - Сърбия - 0:1 (0:0) голмайстор: 0:1 Никола Жигич 80 стадион: Васил Левски зрители: 1000 главен съдия: Мариуш Аврам (Румъния) жълти картони: Димитър Макриев (България) Иван Радованович, Никола Жигич (Сърбия) червен картон: Никола Жигич (Сърбия) 90+3 състави: България: Николай Михайлов, Живко Миланов (65-Николай Бодуров), Иван Иванов, Йордан Милиев, Петър Занев, Станислав Генчев, Христо Янев, Мартин Петров (65-Владимир Гаджев), Димитър Рангелов (30-Николай Димитров), Ивелин Попов, Валери Божинов (53-Димитър Макриев) Сърбия: Боян Йоргачевич, Бранислав Иванович, Неманя Видич (66-Слободан Райкович), Невен Суботич, Александър Коларов, Радослав Петрович (46-Иван Радованович), Ненад Милияш (66-Веселко Тривунович), Марко Мирич (74-Миралем Сюлеймани), Зоран Тошич, Адем Ляич (84-Павле Нинков), Драган Мърджа (46-Никола Жигич)