Новопазарският районен съд осъди бившия зам.-областен управител на Шумен Ебзер Реджеб на 500 лева глоба за дребно хулиганство. Вчера активистът на ДПС обидил и наплюл полицая Ерхан Тефик. Причина за това станал акт по Закона за движение по пътищата, който униформеният и негов колега написали на зетя на Реджеб предния ден. 25-годишният Юсуф карал Фолксвагена на тъста си без да е включил къси светлини, за което отнесъл 20 лева глоба. Вчера около 10,30 ч. екс зам.-областният влязъл в сградата на полицията в Нови пазар и поискал да се срещне с началника. Дежурният му казал, че го няма и Реджеб тръгнал да си ходи, когато на стълбите пред входа срещнал Тефик. Там заплюл униформения, нарекъл го амсалак и го заплашил, че ще го гони до дупка, но ще го уволни. На турски му напомнил как преди години той лично го бил уредил на работа в МВР. По време на скандала наблизо били и сержант Рафи Мустафа, дежурният Георги Георгиев и полицаят от икономическа полиция Драган Драганов.
Днес и четиримата бяха разпитани и потвърдиха историята пред съдия. Рафи Мустафа добави, че Реджеб заплашил и него с “гонене до дупка” и му напомнил, че когато той създвал партията, те си играели на челик. След това бившият заместник-областен си тръгнал, а наплютият униформен написал рапорт и началника му наредил Реджеб да бъде задържан за 24 часа за дребно хулиганство. “Не съм наплювал Тефик, само казах “Тюх, язък, а толкова съм ти помагал”, обясни в съдебната зала Ебазер Реджеб. Той отрече да е изричал думата амсалак, но пък призна, че заплашил полицая, че ще отнесе случая до депутатите. Отишъл в полицията не за да се кара с някого, а за да изясни с шефа на полицията въпроса с акта на зетя му.
68-годишният Реджеб бе зам.-областен управител в продължение на 8 години при правителствата на НДСВ и на Тройната коалиция от квотата на ДПС. Той е женен и досега бе неосъждан.
Наложената днес глоба не може да бъде обжалвана.

След делото Ебазер Реджеб бе откаран в полицията, където ще бъде освободен.
ШУМ.БГ
Коментари
?
Защо не закопчаха и не осъдиха Ралица когато направи скандал на полицаите за това че глобиха брат и.
Edin
На бай Е.Реджеб не му е за първи път .Сещам се ,че преди години заплашваше един полицай заради любовницата си ,и пак с уволнение.Гад е наистина но вече и на него му се гади. Браво на полицаите ,перфектна работа са свършили но можело и още.
ах-мак!
Всеки ще отговаря за действията и думите си!
987
Ееее Ебо- ага трябва да ти се припомни приказката за Насретин ходжа когато при него дошли негови съселяни и му рекли:-Ходжа Хасан ти се кани да ти навреди
Ходжата помислил и отговорил:-Не няма страшно аз не съм му правил добро та сега той да ми направи лошотия.
Мисълта ми ти правилно си му казал,че ти ги лансира и ето сега ти връщат. Дали си прав за глобата -не мисля защото ти не разбираш от морал нали по тая линия успяха да те завербуват от бившата ДС.А тези полицайчета и Ерханчо,"Рафито" и още двама от РПУ КАолиново са корумпирани това могат да го потвърдят много от нашите изселници дошли с колите си в България.Още веднъж призовавам "вътрешна сигурност" и ДАНС да ги понаблюдюват известно време па после ще говорим пак.
10
Те такива подкрепят себеподобни-корумпирани,аморални ,...типове.Жалко за развитието на страната ни.
Do 987
Slance depoziray s dokazatelsva tvardeniqta si,taka vmetnato kato chichoti Ebazer za naznacheniq v MVR ne se priemat i shte ti go dokaja,VAPROS NA VREME E!Imash danni za korupciq ne se kriy zapovqday v R.Sad Novi pazar.Navremeto ako be razbral 4e me priemat v MVR shteshe da mi poprechi,A ne da pomogne,koeto podchertavam.Prosti che ostavam anonimen,kato teb slance IZSELNIKO.
светна ми
как простите се задържат дълги години на власт,а интелигентните "ги свалят" за кратко време!!!
родолюбец
Трябва да се бил ..,или баща ти да е бил ..-все такива ли са на заплата от гърба на народа?
Анонимен
Ебазерчо, Ебазерчо, сега разбра ли, че е по-добре да си първи на село, отколкато последен в града.