Два гола на Гара Дембеле и автогол на Шопов от състава на Банско, стигнаха за успеха на Левски с 3:1 като гост на втородивизионния тим в мач от 1/6-финалите на Купата на България. Срещата започна с натиск на столичани и Гара Дембеле пропусна на два пъти. Дойде обаче 26-та минута и при третата си възможност нападателят не сбърка. Мюлдер напредна добре и подаде към Дембеле, който отблизо не сбърка за 1:0. Французинът с малийски корен бе в основата и на втория гол за своя тим, който падна в 31-та минута. Сашо Александров проби отдясно и се опита да подаде към Дембеле, но Слави Шопов го изпревари и си вкара странен автогол. В 63-та минута обаче интригата на терена бе върната, след като удар на юношата на "сините" Павел Петков рикошира в играч на Левски за 1:2. Вездесъщият Дембеле все пак бе на точното място в 76-та минута, за да реши срещата. Снажният нападател се разписа отблизо след отличен пас на Мариян Огнянов. Малко след това голмайсторът на "сините" бе сменен от Исмаил Иса. До края на срещата нови голове не бяха отбелязани. /БГНЕС