Отборът на ЦСКА се потруди доста, за да стигне до успех с 3:1 като гост на Сливен, който класира "червените" на осминафинал в турнира за Купата на България. Срещата започна със страхотно предимство на ЦСКА, които изцяло владееха инициативата. В 9-та минута Маркиньос стреля от воле, останал непокрит, но Георгиев спаси. Последва нов пропуск - този път на Трифонов. На опашката с изпускащите се нареди и Мишел Платини, след като от отлична позиция не успя да уцели топката по комичен начин. "Червените" бяха наказани за нехайството си при завършващия удар в 23-та минута, когато Милен Василев се подигра със защитата на "армейците" и се разписа за 1:0. Младежът получи топката на лявото крило, финтира по страхотен начин национала Павел Виданов и със силен шут разпечата вратата на столичани. ЦСКА продължиха с пропуските и след попадението на Сливен, като до почивката резултатът се запази 1:0. 11 минути след подновяването на играта обаче резултатът бе изравнен. Лидерът на ЦСКА Тодор Янчев се възползва от добър пробив и пас на Трифонов и отблизо направи 1:1. Минута по-късно Здравко Чавдаров за малко да си отбележи комичен автогол. В 68-та минута дойде и най-дискутираният момент в мача - Делев вкара гол, който бе отменен от рефера Ахмет заради засада, макар видеоповторенията да показаха, че такава няма. Все пак справедливостта възтържестува две минути по-късно, когато отново Делев бе изведен отлично и този път наистина се разписа за 2:1. Платини отново обаче реши да излезе на преден план и пропусна ново уникално положение, след като се подхлъзна при удара си след центриране на Маркиньос и Георгиев изби с мъка. Имаше време и за резервата Килиън Шеридън да се разпише за 3:1 с прехвърлящ удар в продължението на мача, малко след което бе свирен и край на срещата. /БГНЕС