Локомотив Пловдив победи Локо София след изпълнение на дузпи, в мач от 1/16 финала за Купата на България, предаде репортер на БГНЕС. Редовните 90 минути на мача завършиха при резултат 0:0, независимо добрите атаки от страна и на двата тима. Последваха продължения, в които отборите играха доста предпазливо и логично не си вкараха гол, и в крайна сметка резултатът беше решен с дузпи, където психологическата игра спечелиха пловдивчани. "Железничарите" вкараха първата дузпа, след което Локо Пловдив изравни. При второто изпълнение за софийския тим Милен Лахчев изпусна възможността си и след доброто изпълнение на Здравко Лазаров Локо Пд поведе с 2:1. Първото полувреме започна динамично като тимовете си си разменяха атаки сравнително често. Още в самото начало на мача Дерек Асамоа проби отляво, мина двама бранители на гостите и пробва шут, който за съжаление излезе в аут. Минута по-късно Раймонди върна атаката, но и тя остана без резултат. В 26-та минута се наложи Асамоа от Локо София да бъде принудително заменен от Преслав Йорданов. В началото на второто полувреме Локомотив Пловдив пропуснаха прекрасна възможност, след като Карвальо беше добре изведен, но не успя да намери свой съотборник в наказателното поле на столичани. В 59-та минута Локомотив София пропиля най-големия си шанс, след като след нарушение на Здравко Лазаров съдията отсъди дузпа за домакините, но Цветан Генков пропусна. В 73-та минута съдията взе спорно решение, с което отмени гол на Локомотив Пловдив. Здравко Лазаров стреля от фаул, топката влезе в мрежата, но според главния рефер, пртеди това играч на гостите е играл с топката. В крайна сметка редовното време завърши при 0:0 и тимовете играха продължения, в които не се случи нищо интересно и отборите решиха битката с дузпи. /БГНЕС