Българският нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов влезе в историята на английския футбол, след като отбеляза пет попадения при днешния успех над Блекбърн Роувърс със 7:1. Бившият капитан на националния ни отбор по футбол се присъедини към Алън Шиърър, Анди Коул и Джърмейн Дефоу, които вече имат реализирани по пет гола в една среща в ерата на Висшата лига на Англия. Головата фиеста на Бербатов започна още във 2-та минута, когато едно центриране от левия фланг бе свалено с глава от Уейн Рууни в краката на българина, а той елегантно оплете топката в мрежата на Пол Робинсън. Парк Джи-Сун увеличи резултата на 2:0 в 23-та минута след хубава асистенция на Рууни. Бербатов направи 3:0 в 27-та минута, след като пресрещна една лошо върната топка към вратаря на Роувърс и с мощен удар оплете кълбото в мрежата на гостите. Българинът оформи своя хеттрик от близко разстояние в 47-та минута, а Луиш Нани увеличи на 5:0 само минута по-късно. Българският голмайстор направи 6:0 в 62-та минута след разбъркване в наказателното поле на гостите, а в 70-та минута благоевгрaдчанинът реализира историческото пето попадение за 7:0. До края на мача, Кристофър Самба успя само да вкара почетно попадение за Блекбърн в 84-та минута и по този начин да оформи крайното 7:1. Манчестър Юнайтед излезе на върха в класирането на Висшата лига на Англия след днешния успех. "Червените дяволи" имат актив от 31 точки, а Челси, който може да ги измести от там, гостува утре на Нюкасъл Юнайтед. Димитър Бербатов пък излезе еднолично начело при голмайсторите във Висшата лига на Англия с 11 попадения от началото на сезона. Карлос Тевес е втори с 9 гола, Анди Керъл и Йохан Елмандер делят третата позиция с 8 попадения. /БГНЕС