Роджър Федерер спечели за пети път финалния Мастърс. В последния мач от шампионата на АТП с участието на осемте най-добри той победи големия си съперник Рафаел Надал с 6-3, 3-6, 6-1. С това си постижение швейцарецът записа името си редом до тези на легенди като Пийт Сампрас и Иван Лендъл, печелили също по пет пъти финалния "Мастърс". Федерер беше решен на всичко да победи номер 1 в света Надал, който се класира за първи път в кариерата си за мача за титлата на финалния турнир. Швейцарецът започна вихрено, демонстрирайки абсолютно превъзходство в играта. Той контролираше изцяло първия сет, като загуби само три точки при свой сервис. Решителният пробив дойде при 5:3, а след това последва и спечелването на първата част с 6:3. Във втория сет Надал се възползва от моментния спад в играта на Федерер и стигна до така важния пробив. Швейцарецът отново сервираше добре, като даде на съперника си само пет точки. Четири от тях обаче бяха в гейм четири, което означаваше пробив и солидна преднина за Надал от 3:1. След това испанецът поведе с 4:1, а накрая взе частта с 6:3. В третия сет, обаче, Роджър си върна формата и се наложи над испанския си съперник с 6-1. Така триумфът на Роджър дойде след два пробива в последната част. За Федерер това е втората голяма титла за годината след спечелването на Откритото първенство на Австралия през януари. Спортни.бг