Барселона победи Реал Мадрид с 5:0 във вечното дерби на испанския футбол. Това беше 209-то издание на "Ел Класико" и завърши по възможно най-унизителния начин за "лос бланкос". На "Камп Ноу" каталунците разнищиха гостите си от столицата в мач от 13-тия кръг на Примера Дивисион. Автори на петте гола бяха Шави в 10-та минута, Педро в 18-та, Давид Вия в 50-та и 53-та и Хефрен в добавеното време. По този начин Барселона се изкачи на първото място в испанския елит, изпреварвайки Реал с две точки, след спечелените три в директния сблъсък. Жозе Моуриньо заложи на титулярния си състав, като изключение бе появата на Карим Бензема на мястото на Гонсало Игуаин. Хосеп Гуардиола от своя страна пусна в игра Ерик Абидал на мястото на Максуел, а атаката на Барселона бе сформирана от Давид Вия, Педро Родригес и Лионел Меси. Меси не успя да се разпише, но за сметка на това се отчете с две асистенции при две от попаденията. Всъщност в шестата минута аржентинецът имаше възможността да изведе отбора си напред в резултата, след като успя да прехвърли Икер Касияс. Топката, обаче, срещна гредата. Спортни.бг