Левски загуби шансовете си да продължи в следващата фаза на Лига Европа след поражението с 0:1 от Гент. Така последният мач на "сините" срещу португалския гранд Спортинг ще бъде само за престиж. Единственото попадение в срещата отбеляза бразилецът Уолъс в 77-ата минута. Белгийците имаха и други възможности за гол, но Божидар Митрев се справи с тях. Срещата се игра на заледен терен и при непрекъснат снеговалеж, което затрудни максимално и двата отбора. Домакините обаче се пригодиха по-бързо към тежките условия и стигнаха до трите точки. След този мач Левски остана с четири точки, докато Гент вече е втори със седем. Българите няма как да изместят съперника си от там, защото са с по-лоши показатели в преките двубои. Двубоят не започна толкова зле за "сините". Още в 3-ата минута те можеха да поведат. Тогава Гара Дембеле отклони технично топката към Йовов и го изведе сам срещу вратаря Йоргачевич, който обаче изби с крак. Веднага след това и Любиянкич можеше да открие, но ударът му беше избит от голлинията от Йордан Милиев. Ел Ганаси и Асофейфа не спираха да тормозят българската защита и създаваха доста ситуации пред Митрев. Божидар Митрев обаче успяваше да се справи с тях. От своя страна Левски разчиташе предимно на далечни изстрели, а най-активен в това отношение беше Владимир Гаджев. Жоазиньо също опитваше далечни шутове, но без успех. През втората част играчите на Гент вдигнаха максимално оборотите и се втурнаха в търсене на победното попадение. Те бяха улеснени от излизането на десния бек Дъстли Мюлдер и влизането в игра на младия Стефан Станчев. Той беше надигран през втората част от Ел Ганаси, който направи редица пробиви по левия фланг на нападението на домакините. Почти всички носеха опасност пред Митрев, но по някакъв начин или той, или другите защитници се справяха. Белгийците изпуснаха доста чисти ситуации през втората част. В 64-ата минута вратарят на Левски не можа да се намеси добре при един корнер и от няколко метра Любиянкич не успя да засече топката в празната врата. Малко след това Митрев отрази поредния силен удар на Ел Ганаси. В 74-ата минута пък беше поредната опасност пред българската врата. Тогава след шут на Ел Ганаси българският вратар изби, но топката попадна на крака на Асофейфа. Той обаче от няколко метра стреля над вратата. Натискът на Гент се засилваше и в крайна сметка доведе до гол в 77-ата минута. Тогава Уолъс стреля от над 25 метра, но прецизният му удар беше точно в долния десен ъгъл и не остави шансове на Митрев. До края Левски опита да изравни, но така и не стигна до сериозна опасност пред Йоргачевич. Отново Владимир Гаджев и Жоазиньо опитаха далечни удари, но те не бяха точни. Sportni.bg