Литекс стартира повече от убедително участието си в турнира за купата на УЕФА, побеждавайки като гост малтийския Слима Уондърърс с класическото 3:0. В герой за ловчанлии се превърна капитанът на младежкия национален тим на България Ивелин Попов, който се отчете с две попадения (22 и 56 мин) и с асистенция за гола на Бето в 53 мин. Реваншът е след две седмици в Ловеч. Далеч по-класният състав на Литекс започна мача с необходимото самочувствие и още в петата минута създаде положение за гол, което бе пропуснато от Бето. Ловчанлии бяха пълни господари на терена в началните минути и това им даде необходимото спокойствие и увереност. В 22 минута много активният до момента Ивелин Попов изведе "оранжевите" напред в резултата с красива странична ножица от десетина метра. Въпреки стабилната игра на гостите до края на полувремето обаче резултатът остана непроменен. Литекс решиха всичко в мача и в крайния изход на сблъсъка в рамките на три минути в началото на втората част. В 53 минута отличният Бето покачи на 2:0 след пас на Ивелин Попов, а в 56 минута безспорният номер 1 в двубоя Ивелин Попов направи резултата класически. Успокоителната преднина не отказа "оранжевите" от търсенето на още по-изразителен успех и те продължиха да бъдат по-активният отбор на терена. Манолев, Сандриньо, Бето и Уелингтом имаха своите шансове за гол, но ги пропуснаха. Последният съдийски сигнал на рефера Русмир Мъркович дойде при резултат 3:0 в полза на българския тим, който го очаква спокоен реванш на 2 август на градския стадион в Ловеч.