Отборът на Ливърпул постигна победа с 3:0 при домакинството си на Астън Вила в последния мач от 16-ти кръг на английската Висша лига. Мърсисайдци бяха без трима от ключовите си играчи, но това не има попречи да постигнат категоричен успех над Вила. Защитникът Джейми Карагър и полузащитникът Стивън Джерард лекуват контузии, докато Фернандо Торес отсъстваше, тъй като очакваше съпругата му да го дари с второ дете. Давид Н'Гог се възползва по превъзходен начин от възможността да започне титуляр за Ливърпул и откри резултата на "Анфийлд" в 16-та минута. Само две минути по-късно Райън Бабел удвои резултата в полза на домакините, а в началото на второто полувреме аржентинецът Макси Родригез оформи крайното 3:0. С трите спечелени точки отборът на Ливърпул се изкачи с цели пет места в класирането и вече е осми, докато след третата си поредна загуба във Висшата лига бирмингамци заемат 16-та позиция. /БГНЕС