Благодарение на гол на Андерсон, Манчестър Юнайтед стигна до равенство 1:1 срещу Валенсия у дома и със спечелената точка запази първото място в група С на Шампионската лига. Преди мача треньорите на двата тима бяха категорични, че играчите им ще дадат всичко от себе си, за да завършат начело в групата. Въпреки това, всеки от тях гласува доверие на резервния си вратар. На вратата на Валенсия, в отсъствието на контузените Сесар Санчес и Мигел Моя застана Висенте Гуайта. Сър Алекс Фъргюсън пък заложи на младока Бен Амос. Домакините стартираха добре в мача и създадоха първото си положение още в четвъртата минута, а в 15-ата бяха още по-близо до гола, но Гуайта се справи със ситуацията, при която Андерсон след двойно подаване с Уейн Рууни се озова на добра позиция, но стреля слабо. Пропуск през първата половина на полувремето направи и Димитър Бербатов, който бе на терена през всичките 90 минути, но така и не успя да се разпише. Постепенно испанците изравниха играта и започнаха да гледат все по-често към вратата на Еймъс. В 32-ата минута Валенсия успя да поведе в резултата, след като Домингес се възползва от грешно подаване на Майкъл Карик и подаде топката на Пабло Ернандес, който с мощен удар даде преднина на гостите. След почивката Манчестър Юнайтед отново владееше инициативата, но многобройните изстрели на Бербо и компания в началните минути не донесоха успех. След малко повече от час игра "червените дяволи" все пак върнаха попадението. След поредната бърза атака Парк стреля силно, Гуайта отби топката, но не успя да реагира при добавката на Андерсон. Малко преди това гол на Бербатов не беше зачетен, тъй като секунди по-рано бе вдигнат флага за засада. В последните минути играта се успокои и се стигна до равенство, с което Манчестър задържа първото място в група С. /БГНЕС