С късни голове на Фернандо Йоренте и Давид Лопес Атлетик Билбао обърна Еспаньол с 2:1, след като преди почивката губеше с 0:1 в среща от 15-ия кръг на Примера дивисион. За пореден път синьо-белите от Барселона не успяха да постигнат нещо повече далеч от дома. Те остават четвърти с 28 точки, но при победа в Билбао щяха да се изкачат на трето място, тъй като вчера Виляреал падна 0:1 при гостуването си на Хетафе и остана с 30 точки. Начело с 37 е Барселона, а след тях е Реал Мадрид с 35, като и двата отбора играят по-късно днес. Гостите от Еспаньол откриха в 33-ата минута чрез Пабло Освалдо, но страховит удар с глава на Йоренте в 73-ата донесе равенството 1:1. Пет минути по-късно резервата Давид Лопес хвърли в делириум феновете на стадион Сан Мамес с перфектно изпълнение на фаул. С този резултат баските събраха 23 точки и се изкачиха на шесто място, само на една от Валенсия. Еркулес разгроми с 4:1 Малага и вече диша доста по-спокойно, след като събра 18 точки и се изкачи от 16-о на 12-о място. Давид Трезеге вкара един гол и подаде за още един накрая за домакините от Аликанте. Спортинг Хихон остава в зоната на изпадащите, след като направи 1:1 с Леванте, който им е директен конкурент за оцеляване. По-късно тази вечер отборът на Реал Мадрид срази тима на Реал Сарагоса с 3:1. Месут Йозил откри резултат в полза на Кралския клуб само 15 минути след първия съдийски сигнал - 0:1. Минута преди края на първото полувреме португалската звезда Кристиано Роналдо удвои преднината на отбора си, блежейки за 0:2. В 47-ата минута Анхел Ди Мария направи прендината на "белия балет" класическа - 0:3, а в 54-ата минута падна почетното попадение за домакините от Сарагоса, дело на Фернандес, който се разписа от дузпа за крайното 1:3. В последната среща от кръга тази вечер шампионът Барселона смаза тима на Реал Сосиедад с категоричното 5:0 на стадион "Камп Ноу". Давид Вия откри резултата за домакините в деветата минута, а в 33-ата Иниеста удвои - 2:0. Касическият резултат бе дело на Лионел Меси в 47-ата минута, в 87-ата отново той направи 4:0, а крайното 5:0 оформи Боян Кркич в 90-ата минута. Спортни.бг