Манчестър Юнайтед победи с минималното 1:0 Арсенал в последния мач-дерби от 17-ия кръг на Висшата английска лига и свали от върха "артилеристите". Двубоят, който се игра на "Олд Трафорд", предложи множество емоции за футболистите на двата тима и хилядите фенове на английския футбол. Арсенал не показа агресията, която ги беше изстреляла на върха в класирането, а "червените дяволи" от своя страна се възползваха от грешките на противника и атакуваха мощно "артилеристите". С успеха, който донесе кореецът Парк в 40-та минута, възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън се изкачиха на първото място в английската Висша лига. Юнайтед има 34 точки, следван от Арсенал с 32, Манчестър Сити с 32 и Челси с 31. "Червените дяволи" имат и мач по-малко. Българският нападател Димитър Бербатов бе оставен на резервната скамейка през целия мач, а Юнайтед игра с един чист нападател в лицето на Уейн Рууни. На върха на атаката за лондончани пък бе мароканецът Маруан Шамак. Двубоят започна с предпазливи действия от страна на двата отбора. Все пак домакините от Юнайтед организираха повече опасни атаки, а гостите от Лондон им отговориха със сериозно количество нарушения в средата на терена. В 10-та минута Маруан Шамак засече топката опасно с глава, но я прати право в ръцете на Едвин ван дер Саар. Най-чистата възможност за отбелязване на гол бе в 22-та минута. Флетчър се измъкна по крилото и центрира в наказателното поле, но след намесата на отбраната, кълбото попадна в Нани. Той центрира от близко разстояние, а шутът му мина на сантиметри от гредата на Войчех Шчесни. В 30-та минута Шамак игра неволно с ръка в наказателното поле, но главният арбитър Хауърд Уеб не отсъди дузпа. Към края на полувремето домакините от Юнайтед взеха сериозно инициативата и започнаха все по-агресивно да притискат своя противник. Пет минути преди края на първата част резултатът бе открит, а автор на попадението бе Парк Джи Сун. След центриране на Нани отдясно, кълбото попадна у корееца, който с глава я прати във вратата на Шчесни за 1:0.До края "червените дяволи" не дадоха никакъв шанс на гостите и дори можеха да увеличат преднината си, но резултатът остана непроменен и двата тима се оттеглиха на почивка. Гостите от Лондон започнаха много по-агресивно втората част и на два пъти изпуснаха чисти възможности да изравнят резултата. В 73-та минута главният арбитър отсъди дузпа за домакините след игра с ръка в наказателното поле на Клиши, но Уейн Рууни стреля високо и пропусна. Вести.бг