Левски София и Спортинг Лисабон завършиха мача помежду си от груповата фаза на Лига Европа при резултат 1:0 в полза на "сините". По този начин отборът на Ясен Петров защити честта си, която беше сериозно засегната след загубата с 5:0 от същия съперник в Португалия. Срещата, която се изигра на стадион "Георги Аспарухов" в столицата, беше последната за тима на Левски за 2010-та година. За щастие на всички фенове на отбора, които наблюдаваха на живо двубоя въпреки отрицателните температури и снеговалежа, както и на тези, които подкрепяха любимците си от вкъщи, този последен мач завърши с победа за "синята лавина". Така Левски изигра петия си пореден домакински мач без загуба на Герена. Единственото попадение в срещата дойде в 45-та минута, секунди преди реферът Торстен Кинхьофер да даде край на първата част. Гара Дембеле проби отляво и подаде към връхлитащия Даниел Младенов, който не сбърка и опъна мрежата на Тиаго. Двубоят беше без значение за класирането в групата. Левски със сигурност няма да участва в следващата фаза на турнира, а Спортинг вече бе гарантирал продължаването си. Все пак Левски завършва групата с актив от седем точки, колкото има и Гент след днешната загуба с 3:0 като гост на Лил. Французите са втори с 8 точки, зад Спортинг, които имат 12. В състава на домакините единствената изненада беше Калин Щърков, който влезе като титуляр на мястото на контузения Веселин Минев. Щърков бе предупреден с жълт картон в 40-та минута, когато фаулира Яник Джало на метър от границата на наказателното поле, но въпреки това записа успешен евродебют. През първата част и двата отбора опитваха удари от далечно разстояние. Всъщност головите ситуации почти липсваха и пред двете врати. Спортинг имаше своя шанс в 22-та минута, когато грешка в отбраната на Левски позволи на Евалдо да овладее топката в наказателното поле. Той обаче не успя да се разпише от съвсем близко разстояние. Почти веднага след това Иво Иванов допусна грешка и подари топката на Спортинг. За щастие това доведе единствено до разбъркване в наказателното поле и нищо повече. Десет минути по-късно топката стига до Жоазиньо. Бразилецът изпробва интересен прехвърлящ удар, но той излезе в аут малко над вратата на гостите. Така се стигна и до 45-та минута, когато Дембеле намери Дани Младенов, за да му асистира за гола. В началото на втората част Спортинг направи опит за изравняване на резултата, но стражът на домакините Божидар Митрев бе безпогрешен и улови. Веднага след това започна натискът на Левски. Впечатление направи атаката в 65-та минута, която завърши с удар на Дарко Тасевски от границата на наказателното поле. За съжаление топката мина на сантиметри от дясната греда на Тиаго. В 85-та минута Митрев отново показа рефлекс, след като изби опасен удар на Яник Джало. Това, като че ли, беше и последната възможност за гостите да направят нещо в срещата. Малко след това Огнянов изведе Жоазиньо, който навлезе в полето на Спортинг. Уви обаче бе спрян от двама бранители. Амбицираната атака в синьо продължи да заплашва гостите и само минута по-късно Владимир Гаджев отново стреля по посока на вратата на Спортинг. Топката рикошира и излезе в ъглов удар, но нищо не приключи до там. До самият край на срещата Левски търсеше втория гол. Гаджев комбинира с Огнянов, който стреля и топката премина на сантиметри от вратата на Тиаго секунди преди главният арбитър да даде последния съдийски сигнал. Спортни.бг