Георги Чиликов бележи гол след гол след завръщането си в България. ЦСКА разгроби Апоел Кфар Саба с 4:0, а бившият нападател на Левски наниза хеттрик във вратата на противника и то само за 20 минути игра. Със силен и точен удар на новото попълнение Маркиньос в 35-та минута ЦСКА поведе с 1:0. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка. В 69-та минута панамския таран Хосе Гарсес отстъпи мястото си на Георги Чиликов. Само две минути след появяването си на терена той вкара втория гол за ЦСКА в мача. След пробив по дясното крило на Зе Руи и точно подаване Чиликов от няколко метра изпрати топката във вратата на израелците. В 88-та минута след добро центриране Георги Чиликов с глава вкара втория си гол в приятелския мач, а в самия край - отново с глава оформи своя хеттрик и фиксира крайното 4:0. Много силни изяви, особено през първото полувреме, имаше Велизар Димитров, който изкара два червени картона на израелски футболисти, съответно на Вихай Ядин и Еял Шен, които по предварителната договорка между двата отбора бяха заменени с нови играчи. Старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младен изрази задоволството си от представянето на своите възпитаници в приятелския мач. "Чиликов даде завършека на три атаки, които бяха добре започнати", заяви наставникът на "червените". "Мачът беше доста агресивен. Имаше нужната скорост, което ме задоволява напъло. Досега ни липсваше конкуренция на постовете и добра резервна скамейка. От мач на мач синхрона ще се подобрява, въпреки, че и днес се чувстваше припряност у новите футболисти", допълни Младенов. Старши треньорът на ЦСКА поясни, че все още не е напълно наясно със състава, с който червените ще играят в предстоящото първенство и турнира за Купата на УЕФА. "Нека никой не се чувства титуляр", призова специалистът. Междувременно стана ясно, че на бразилския защитник Жулиано Наварини няма да му бъде предлаган договор и той ще бъде освободен. Следващата контрола на ЦСКА е на 24 юли, вторник, в германския град Елтен срещу Коняспор (Турция).