В дербито на английската Висша лига Арсенал победи Челси с 3:1 и по този начин съхрани шансовете си за титлата. Топчиите имаха превъзходство почти през целия мач. В 3-тата минута те вече водеха след гол на Алекс Сонг, като до края на първото полувреме не настъпи промяна в резултата. Челси се втурна да изравнява след почивката, но се оголи в защита, което му коства нови два бързи гола - на Сеск Фабрегас (51-ва минута) и Тео Уолкът (53-та минута). В 57-та минута сините все пак успяха да намалят чрез Бранислав Иванович, но повече от това не успяха да сторят: Арсенал - Челси 3:1. Така временното класиране в челната четворка, даваща право на участие в Шампионската лига, придоби следния вид: Манчестър Юнайтед 37 т. (17 мача), Арсенал 35 т. (18 мача), Манчестър Сити 35 т. (19 мача) и Челси 31 т. (18 мача). БГНЕС