Отборът на Манчестър Юнайтед не успя да спечели гостуването си на Бирмингам Сити в мач от 20-ти кръг на Висшата лига, след като допусна гол минута преди края за 1:1. Българският нападател Димитър Бербатов изведе гостите напред в 58-та минута и бе един от най-добрите на терена за своите. През първото полувреме двата тима водиха битка в средата на терена и единствената голова опасност дойде след изстрел на ветерана Раян Гигс, който срещна гредата на вратата зад Бен Фостър. "Червените дяволи" все пак излязоха напред в 58-та минута, когато Бербатов комбинира по чудесен начин с Дарън Гибсън и с прецизен изстрел преодоля вратаря на домакините. Футболистите на Юнайтед имаха няколко възможности да си осигурят трите точки с второ попадение, но не успяха и бяха наказани в самия край. В 89-та минута най-високият играч във Висшата лига Никола Жигич отклони една центрирана топка към Лий Бойър, който не сбърка от близко разстояние и донесе точката на своите. По този начин отборът на Юнайтед продължи неубедителната си форма при гостуванията си, като има само една победа от осем двубоя навън. С точката все пак гостите се върнаха на върха в класирането, от където изместиха градския съперник Манчестър Сити, но Арсенал може да излезе начело днес, ако спечели убедително гостуването си на Уигън. Бирмингам се изкачиха до 16-та позиция с 19 точки. /БГНЕС