В мач от английската Висша лига Челси победи Болтън с 1:0 и се върна в челната четворка, даваща право на участие в Шампионската лига. В същото време Арсенал изтърва победата като гост на Уигън, завършвайки 2:2. Автор на победния гол за Челси бе Флоран Малуда в 61-вата минута. Победата бе изключително ценна както за възпитаниците на Карло Анчелоти като цяло, така и в личен план за Татко Карло, който допреди този мач бе пред уволнение. В същото време Арсенал се изложи, завършвайки 2:2 като гост на Уигън. Миналия кръг Артилеристите победиха Челси, но сега не успяха да спечелят 3-те точки, въпреки че в заключителните 15-ина минути бяха с играч в повече. Уигън поведе с гол от дузпа на Бен Уотсън, но с попадения на Аршавин и Бендтнер гостите обърнаха резултата. В 78-та минута червен картон получи Чарлс Н'Зобиа от Уигън, обаче момчетата на Арсен Венгер не само че не се възползваха от това, а и дори си отбелязаха автогол чрез Себастиен Скилачи: Арсенал - Уигън 2:2. Начело във временното класиране са двата тима от Манчестър - Юнайтед и Сити с актив от по 38 т., като Гражданите обаче са изиграли 2 повече. Трети е Арсенал с 35 т., а четвърти Челси с 34 т. и с мач повече от Топчиите. /БГНЕС