Отборът на Манчестър Юнайтед спечели изключително трудно гостуването си на УБА с 2:1 в мач от 21-ви кръг на английската Висша лига, след победно попадение на мексиканеца Хавиер Ернандес малко преди края на двубоя. Българският нападател Димитър Бербатов започна като титуляр за гостите, но не се представи добре и бе заменен в 60-та минута именно от Ернандес. Двубоят започна отлично за "червените дяволи" и те поведоха в резултата още във втората минута с гол на Уейн Рууни. Попадението бе първо за английския национал от открита игра от девет месеца насам. Футболистите на УБА стигнаха бързо до равенството, след като в 14-та минута Морисън отбеляза страхотно попадение с изстрел от воле. От този момент домакините бяха много по-силният отбор и изпуснаха поредица положения за нов гол. Най-добрият шанс пред тях се откри в 62-та минута, когато Рио Фърдинанд фаулира Джером Томас в наказателното поле на Юнайтед и реферът Крис Фой отсъди дузпа. Изпълнението на Питър Одемвинге обаче бе изключително лошо, като той не уцели врата, пазена от Томаш Кушчак. Този пропуск даде импулс на гостите и те започнаха да нападат. В 75-та минута те достигнаха до победния гол, когато Чичарито се разписа с глава, след центриране от корнер на Рууни. До края на двубоя домакините се опитаха да изравнят, но футболистите на Юнайтед запазиха преднината си и спечелиха едва втората си победа като гост през сезона. Лошата новина за гостите бе контузията в глезена, която Рууни получи две минути преди края. Травмата не попречи обаче на нападателя да доиграе мача. По този начин "червените дяволи" поведоха с три точки на върха в класирането пред Манчестър Сити и пет пред Арсенал, преди тези два тима да изиграят мачовете си от кръга. Отборът на УБА е на 14-то място с 22 спечелени точки. /БГНЕС