Отборът на Барселона постигна трудна победа с 2:1 при домакинството си на Леванте в първия мач за каталунците след зимната пауза в Ла лига. Лионел Меси, Карлес Пуйол и Жерар Пике не взеха участие за Барса, поради различни причини, и в тяхно отсъствие младокът Педро се превърна в герой за своите. След нулево равенство през първото полувреме, Педро откри резултата в 47-та минута, а 12 по-късно той удвои след центриране на Дани Алвеш. Испанският национал можеше да запише и хеттрик, но негов удар се отби в напречната греда на вратата на гостите. 10 минути преди края Кристиан Стуани върна едно попадение за Леванте и оформи крайния резултат. Мачът бе знаков за легендарния полузащитник на Барселона Шави, който изравни рекорда за най-много участия с екипа на каталунците - 549. Шампионите вече водят с пет точки на върха на класирането пред големия си съперник Реал Мадрид, който днес гостува на Хетафе. Останалите резултати: Хихон - Малага 1:2, Севиля - Осасуна 1:0, Валенсия - Еспаньол 2:1. /БГНЕС