Отборът на Бре Банка Ланути (Кунео, Италия) очаквано постигна чиста победа при гостуването си на сръбския Раднички Креди банка в мач от Група B на мъжката Шампионска лига. Тимът на Владимир Николов спечели с 3:0 (25:19, 25:20, 25:18) за 73 минути игра. Националният капитан на България стана един от двамата топреализатори на своя тим за тази победа, съобщава bgvolleyball.com. Той завърши с 12 точки (3 аса, 8 атаки при 31% успеваемост, 1 блокада). С 12 точки се отчете и руският му съотборник Александр Волков. Никола Гърбич игра само в първия гейм срещу своите сръбски сънародници, но получи най-високата статистическа оценка в мача. Най-резултатен в срещата бе Неманя Стеванович с 19 точки за домакините. Другият мач в групата, КАИ (Теруел, Испания) - Нолико (Маасейк, Белгия), е утре. Поне до неговото изиграване водач ще бъде италианският отбор, който вече има 11 точки от 3 победи и 1 загуба. /БГНЕС